Andre fag

udvidede rettigheder/muligheder

13. september 2004 af Feel (Slettet)
Man burde have rettighederne til at slette opgaverne man selv har uploadet, og evt også retten til at redigere i dem!
Er der andre der har samme holdning???
Det ville også være smart med flere muligheder via sin profil!
er der nogle der har andre ideer til ændringer af studieportalen?
syntes i hverfald at retten til at redigere /slette ting man selv har uploadet, burde være tilgængelig; mener det er en fordel for uploader og læser, i og med at uploaderen evt kan rette fejl og misvisne oplysninger om opgaven

Brugbart svar (0)

Svar #1
13. september 2004 af erdos (Slettet)

Helt enig...

Brugbart svar (0)

Svar #2
13. september 2004 af frodo (Slettet)

der findes et rum der hedder "kommentarer til studieportalen". Læg sådan noget derind. Der ligger de andre ændringsforslag også.

Mht. emnet, så har du jo ved upload overgiver rettighederne til studieportalen.dk,så hvis du vil have den fulde ret til opgaven, må du lade være med at uploade den.

Svar #3
13. september 2004 af Feel (Slettet)

hmn... skummelt hvad vil den fulde ret sige??

Brugbart svar (0)

Svar #4
13. september 2004 af Peden (Slettet)

Det er bare noget jura, hvilket vil sige at studieportalen har lov til at rette i det du har indsendt, plus at de har ret til at ligge det på siden, og eventuelt afvise det.

Hvis du har en god grund til at noget ikke bør ligge her mere, så skriv det.
Jeg er selv rendt ind i problemer med en opgave jeg uploadede. Mine medforfattere er ikke helt enig med uploadingen, men det er en verserende sag pt.

Skriv et svar til: udvidede rettigheder/muligheder

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.