Andre fag
SRP - vurderingsspørgsmål
Jeg er ved at lave vurderingen i min SRP-opgave, men er kommet i tvivl om jeg må skrive noget i vurderingen, som ikke er nævnt i analysen? kan nemlig ikke huske om min lærer har sagt om det var i vurderingen eller konklusionen vi ikke måtte det.
På forhånd tak.
Svar #1
13. december 2010 af yas-03 (Slettet)
Jaa det må du sagtens medmindre det er noget der betyder en del for hele din opgave som du har glemt at nævne tidligere i opgaven. Er også selv igang med SRP og der har været nogle småting som jeg måske ikke har fået nævnt i analysen som jeg bringer op i vurdering, så det vil jeg mene er fino fino :)
Svar #2
13. december 2010 af iver-91 (Slettet)
Lyder godt, tak for det. Jeg skal nemlig analysere Starbucks' vækstmuligheder globalt, og derefter vurdere deres muligheder for vækst på det danske marked. Men så skulle der vel ikke være noget galt med at analysere kulturelle forskelle fra USA og Danmark i vurderingen?
Morten.
Svar #3
14. december 2010 af yas-03 (Slettet)
Neej overhovedet ikke, det er bedre at du kommer ind på det i vurdering end at du slet ikke kommer ind på det i hele din opgave.
Svar #4
17. december 2010 af Blabla66 (Slettet)
I diskussionen må du få hjælp udefra, (bøger, internet m.m.) lige så meget som du gør det i det redegørende afsnit.
Det er i konklusionen at du ikke må tage noget nyt ind.
Svar #5
09. januar 2011 af nilofar1993 (Slettet)
hej.. jeg går i9. klasse og skal snart have projektuge. jeg har om Mahatma Gandhi (han der befriede Indien) så kan nogen hjælpe mig med nogle vuderingsspørgsmål og handlingsspørgsmål? pleaseee jeg ber jer: hjælp mig..
Skriv et svar til: SRP - vurderingsspørgsmål
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
