Generelt

Slap af..!

28. maj 2006 af supermulle (Slettet)
Hej var lige inde for sjov og læse et par indlæg af jer som render rundt for tiden og skal til eksamen... uhhh.. shit shit shit.. og alt det der.

har selv været hele møllen igennem de sidste år, og blev færdig sidste år med HTx... dammm hvor var det da bare fedt! så tag og slap lidt af, og nyd det så længe det varer og især dagen hvor i får huen. Jeg var selv rystende nervøs til alle mine eksaminer, men har I taget jer lidt sammen i det forløbne år og fået nogle gode års karakterer, er der for de fleste ikke noget at frygte, for alle de fag I ikke skal op i bliver jo direkte overført som eksamenskarakter. Jeg selv kunne dumpe mine sidste 4 eksaminer med 03 og stadig bestå.. og jeg havde altså ikke fået 13-taller i årskarater.
Så slap af nyd tiden, ved det er stressende, men forbered jer så godt i kan og se hvad tiden bringer. Om ikke andet så VIRK SELVSIKKER når I går til eksamen det er det bedste middel, og så bare prøv at sige et eller andet selv, det er altid bedere end at lærer og censor skal hive det ud af jer:)

Så held og lykke til jer alle, og tillykke med huen når i kommer der til.

"Nyd det, I vil fortryde det om et år hvis I ikke gør"

Brugbart svar (0)

Svar #1
28. maj 2006 af Mester_Bean (Slettet)

Amen

Brugbart svar (0)

Svar #2
28. maj 2006 af Jeppedyret (Slettet)

ja tak.. men for mange af os er der jo også et andet(højere) mål end blot at bestå og få vores hue..... :P?
adgangskravene er lidt peberet for tiden? :O

Svar #3
28. maj 2006 af supermulle (Slettet)

:)
det er der sikkert og hvis du har et højere mål har du vel også arbejdet for det siden du startede. Så meget skulle du jo helst heller ikke ændre på dit gennemsnit ved eksamen:)

fik selv et fint gennemsint som jeg sagtens kan bruge. Men de som går og frygter at dumpe pga deres eksamen, ville jo heller ikke kunne trække deres gennemsnit synderligt op:)

Brugbart svar (0)

Svar #4
28. maj 2006 af cdc (Slettet)

glæder mig til jeg kan sige det samme til næste år

Skriv et svar til: Slap af..!

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.