Dansk

Lektiehjælp!

18. november 2008 af Maja Majrun (Slettet)

Hej.

Jeg kan tilbyde, at hjælpe netop dig med, at skrive og formulere dig på korrekt dansk. Hvis du fx. har problemer med, at skrive stil eller, at anvende de rigtige bøjninger i det danske sprog, så er du velkommen til at skrive.

Jeg har haft Dansk på A-niveau. Derudover skriver jeg selv rigtig meget (romaner osv.) og har læst på en vidd. gående udd., hvor det danske sprog skulle formuleres ordentligt og velovervejet.

Jeg kan også hjælpe dig med den danske tale og hvis du evt. har problemer med andet, så spørg endelig!

Jeg tager et beløb på 100 kr. for hver påbegyndt time.

Mvh Maja Majrun.


Brugbart svar (0)

Svar #1
23. november 2008 af Amal K (Slettet)

vil gerne have hjælp med at skrive referat mindst en side om midt i en jazztid om kapitel 5, håber du har læst den.


Svar #2
24. november 2008 af Maja Majrun (Slettet)

Hm har ikke læst bogen, men du kunne sende mig kapitel 5, på følgende mail: [email protected], så kan jeg læse den igennem og give dig nogle forslag til hvad du kunne skrive?


Brugbart svar (0)

Svar #3
19. februar 2009 af dobbi (Slettet)

hej

jeg vil meget gerne have din hjælp til danske stile, jeg har brug for at få løftet min dankse karakter jeg har specielt brug for hjælp til grammatik og gode formuleringer. jeg vil gerne hvis jeg kunne skrive en stil og sender den til dig så det bliver online hjælp. jeg går i 2g.

du må meget gerne skrive en mail til mig hvis du er interesseret

[email protected]

hilsen cille


Brugbart svar (0)

Svar #4
19. februar 2009 af Nath88 (Slettet)

Hej :D

Hvordan kan du hjælpe :)


Skriv et svar til: Lektiehjælp!

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.