Studieretningsprojekt/-opgave (SRP/SRO)
Perspektiver til vedlagte artikel af Golding: ”why boys become vicious” og diskutér om der er særlige udviklingstræk i vores samfund, der gør ondskab ”naturlig”.
17. december 2010 af
MariaGN (Slettet)
-
Niveau: A-niveau
Er der nogen der kan hjælpe mig med det her: Perspektiver til vedlagte artikel af Golding: ”why boys become vicious” og diskutér om der er særlige udviklingstræk i vores samfund, der gør ondskab ”naturlig”. Her er linket til artiklen: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AVs8Q6eISoPMJ%3Ateachers.sduhsd.k12.ca.us%2Fcblack%2Fenglish9cp%2Fdocuments%2FFlies--Goldingarticle.doc+why+boys+become+vic
er der nogen som har nogle idéer til diskussionen?
Skriv et svar til: Perspektiver til vedlagte artikel af Golding: ”why boys become vicious” og diskutér om der er særlige udviklingstræk i vores samfund, der gør ondskab ”naturlig”.
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
