Engelsk

Korrekt?

12. oktober 2009 af ggf (Slettet)

Er der en venlig sjæl der gerne vil se min oversættelse FRA DANSK TIL ENGELSK igennem? Og nej jeg vil under ingen omstændigheder ligge skidtet heroppe til offentlig anskuelse - og da slet ikke efter denne lilel skrækkampagne: https://www.studieportalen.dk/Forums/Thread.aspx?id=743632

Anyways, nogen der er interesserede?


Brugbart svar (1)

Svar #1
12. oktober 2009 af Erik Morsing (Slettet)

OK, jeg kigger på den og sætter klammer omkring fejl, hvis der er nogle, så må du selv nørkle med det, du kan sende den til min mail (se min profil)


Svar #2
12. oktober 2009 af ggf (Slettet)

Hermed sendt :-)


Brugbart svar (1)

Svar #3
13. oktober 2009 af Stygotius (Slettet)

 Hvad galt er der i at man ikke kan udgive andres arbejde for sit eget  og derpå  få en falsk karakter for det ??


Brugbart svar (1)

Svar #4
13. oktober 2009 af Erik Morsing (Slettet)

Nej, der er ikke noget galt, men derfor er det også bedre at påpege eventuelle fejl i stedet for at rette igennem, og det er også det, jeg har gjort, uden at jeg vil kalde mig selv for perfekt på nogen måde. Jeg gør mit bedste, men hukommelsen svigter af og til.


Brugbart svar (1)

Svar #5
16. oktober 2009 af Stygotius (Slettet)

 -Det var også  en kommenar til ggf, som  ikke kender forskellen på "lægge" og "ligge",

-og heller ikke det engelske ord "anyway".


Skriv et svar til: Korrekt?

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.