Dansk
Dansk - Rettelse
Hej, vil bare se om nogle kunne rette min tekst. Må gerne kigge lidt på indholdet, men vil gerne have at det grammatiske bliver sat mere fokus på. Har allerede rettet det meste, men det altid bedst at få sine ting set fra andre.
P.S: Når jeg har skrevet et afsnit, og trykker enter for at gå en linje ned, så går den to linjer ned i stedet for. Nogen der kan hjælpe?
Svar #1
19. august 2010 af JKaram (Slettet)
Jeg har erfaring med at det er svært at få én til sådan noget herinde. Du kan self være heldig, men "don't get your hopes too high" ;-)
Karam
Svar #2
19. august 2010 af Lipase (Slettet)
Du har ret, men hvis nogen bare ville kigge på den? Ville bare have en andens mening.
Svar #3
19. august 2010 af JJ-cool (Slettet)
niveau?
hvornår skal den afleveres?? skal lige have en dag eller to - send den til mig via pb, hvis du ikke skal aflevere i morgen
Svar #4
19. august 2010 af Lipase (Slettet)
Det er A-niveau og den skal afleveres i morgen. Der er sandsynligvis ikke så mange grammatiske fejl da jeg selv har rettet den, men vil bare have en andens mening om afleveringen.
Svar #5
19. august 2010 af Lipase (Slettet)
P.S: Det er A-niveau (Grundforløb), altså vores lærer vil bare se hvordan vi skriver.
Skriv et svar til: Dansk - Rettelse
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
