Køb og Salg
Gratis lektiehjælp tilbydes
Tilbyder lektiehjælp i forskellige fag (fx historie, dansk, old, religion, samf, lidt filosofi og måske andet) på både folkeskole- og gymnasielt niveau. Har fået 12-taller i alle de ting, på nær filosofi som jeg ikke har haft som fag, men har brugt tværfagligt i bl.a. AT og andre opgaver. Kan også være behjælpelig med AT, SRP og andre opgaver i både folkeskolen og gymnasiet. :)
Har i øvrigt deltaget en del i forskellige fag- og forskerkonkurrencer i især historie, så har stor erfaring med formulering af mange typer af opgaver.
Derudover ved jeg en del om studieordninger til de videregående uddannelser eller ved hvor jeg kan finde viden samt en del om diverse studenterpolitiske, så jeg kan måske også svare på spørgsmål her. :)
Bor i KBH-området og kan hjælpe over både computer eller face to face. Det er gratis, med mindre der er transport der skal dækkes. :)
Svar #1
02. juni 2010 af hjæææælp (Slettet)
hej, kan du måske hjælpe mig med noget AT?
jeg står og skal bruge hjælp til at skrive en talepapir - har skrevet en del af den, men skal hjælpes videre
Svar #2
02. juni 2010 af Seifos (Slettet)
Teehee: Prøv at send mig en besked, så kan vi se om jeg kan hjælpe dig. :)
Svar #3
02. juni 2010 af hjæææælp (Slettet)
okay, jeg har nu sendt en besked afsted
tak fordi du forsøger at hjælpe
Svar #4
16. juni 2010 af 215 (Slettet)
lyder måske lidt mærkeligt, men skal snart til Bio C, og har læst og læst, og er stadig i tvivl om min viden indenfor området, så kunne man øve sig lidt ved at blive stillet nogle spg. og jeg derefter kan prøve at svare på det, og derefter kan jeg se hvad mine svagheder er.
Svar #7
16. juni 2010 af Student-A (Slettet)
kan du hjæælpe til biologi eksamen B?
det haster.. har lige brug for inputs.
Svar #8
16. juni 2010 af katti20 (Slettet)
hej jeg vil meget gerne have noget hjælp i fagene historie, samfundsfag og religion som jeg lige nu er ved at skrive en synopse i.
Du kan skrive til mig på: [email protected]
håber på en hurtig tilbage melding :) da eksamen er i morgen
Svar #9
16. juni 2010 af Seifos (Slettet)
Til alle jer med biologispørgsmål: Jeg kan ikke hjælpe i de naturvidenskabelige fag og matematik. Jeg kan kun hjælpe i de fag jeg har skrevet, som udgangspunkt. Men jeg håber i finder ud af det alligevel. :)
Katti20: Da eksamen er i morgen kan jeg ikke hjælpe meget omfattende, men alt afhængig af hvad du gerne vil have hjælp til, kan jeg måske hjælpe.
Skriv et svar til: Gratis lektiehjælp tilbydes
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
