Matematik

Differentialregning opg 5.012

02. februar 2005 af Hønsen (Slettet)
Godaften studi-brugere...

Jeg sidder med en matematikopgave som jeg sidder lidt fast i .. Det drejer sig om opgave 5.012 i "Eksamensopgvaer i matematik, matematisk linje 3årigt forløb til a-niveau".. Jeg har regnet hele opgaven lige bortset fra sidste spørgsmål.. Så hvis der er nogle derude der evt har lavet denne opgave, ville de være så venlige at give mig et skub?

På forhånd tak..

Svar #1
02. februar 2005 af Hønsen (Slettet)

slet ingen :(

Brugbart svar (0)

Svar #2
02. februar 2005 af Epsilon (Slettet)

#1: Du må regne med, at ikke alle har det pågældende opgavehæfte. Derfor er det at foretrække, at du skriver opgaveteksten ned herinde.

//Singularity

Svar #3
02. februar 2005 af Hønsen (Slettet)

Nej selvfølgelig ikke... men "problemet" er bare den at der hører en figur til opgaven.. jeg har dog set at man nogle gange linker til en side hvor så en pågældende tegning fremkommer, men jeg ved ikke lige hvordan jeg skal gøre det.. ?

Brugbart svar (0)

Svar #4
02. februar 2005 af Epsilon (Slettet)

#3: Du kan for eksempel, hvis muligt, gøre som indlæggeren af nedenstående indlæg har gjort;

https://www.studieportalen.dk/forum/viewtopic.php?t=79457

//Singularity

Skriv et svar til: Differentialregning opg 5.012

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.