Engelsk
HJÆLP! til oversættelses program (Offline mode)
Heeej alle her på studieportalen.
Er der nogle der kender et program man kan bruge i offline mode (altså uden net forbindelse?) da jeg står og skal ti termins prøve i engelsk. så hvis der nogle kender et program der kan det. så vær venlig at skrive hvad programmet hedder eller link det her ind,
HJÆLP. har virkelig brug for noget hjælp :)
vh. Mig :)
Svar #1
05. maj 2010 af krismalo (Slettet)
Altså mener du en elektronisk ordbog eller noget som google translate?
Sidstnævnte skal du under alle omstændighedder ikke bruge, da enhver der kan engelsk kan gennemskue den slags fejl..
Men du kan (købe) få fat i elektroniske ordbøger, fx politikkens. It's just alittle expensive...
Svar #3
05. maj 2010 af krismalo (Slettet)
So do you think an electronic dictionary or something like google translate?
The latter you must in any case provides no use, as any who know English can see through this kind of error ..
Kan du ikke se et par huller i dette?
Ja, jeg er sikker... :)
Svar #5
05. maj 2010 af krismalo (Slettet)
Hej igen, der er en måde hvormed du kan gøre det... men det får du altså ikke af mig, hvis du ikke vil dumpe må du arbejde lidt for det.
Dog fandt jeg det her til dig:
http://www.soft32.com/Download/Free/Lingoes/4-203964-1.html
- Jeg tror selv jeg beholder det, da det bare er et ret godt tool til engelsk og meget mere.. kig på det og held og lykke.
Svar #6
05. maj 2010 af Stygotius (Slettet)
mcmikkel er ikke rigtig klog.
Han er ikke klar over hvad han indlader sig på. At bruge den slags til en prøve er både kriminelt og utroligt dumt.
Skriv et svar til: HJÆLP! til oversættelses program (Offline mode)
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
