Dansk

Hallooo mennesker :D

03. februar 2008 af Kloge (Slettet)
Hallooo :D
Hmm jeg tænkte på. Er der ikk nogen der gider komme med muligheder til overemner man kan have om til projekt? Og evt. underemner..
Tak på forhånd.

Brugbart svar (0)

Svar #1
03. februar 2008 af Josephinex (Slettet)

Dårlig overskrift på et emne. Så får man ikke lyst til at svare. Der er jo tusinde af muligheder til overemner, var måske nemmere hvis du valgte noget du rent faktisk interesserede dig for og så skrev om det? Eller fik hjælp til underemner efterfølgende.

Brugbart svar (0)

Svar #2
03. februar 2008 af line2605 (Slettet)

slap dog af! man ligger jo mærke tiil den? det kan du jo se virkede :-*

Brugbart svar (0)

Svar #3
04. februar 2008 af Janjun (Slettet)

Du kunne eventuelt skrive om Danamrks historien.. Og den betydning for mennesker, som bor i Danmark nu.. Det kunne være om 2. Verdenskrig..

Vores overemne er frihed.. Her kunne du måske tage udgangspunkt i det omvendte (nemlig afhængighed). Så kunne du skrive om folk, som er på stoffer og har svært ved at komme ud af det igen..

Er du med så længe..? Spørg hvis du får brug for hjælp ;)

Svar #4
04. februar 2008 af Kloge (Slettet)

Yep tak for hjælpen.. I må gerne komme med flere eksempler :)

Brugbart svar (0)

Svar #5
04. februar 2008 af dnadan (Slettet)

#0 og #2
Læs retningslinjerne minimum én gang til.

Brugbart svar (0)

Svar #6
04. februar 2008 af Mussy06 (Slettet)

#4 Hvorfor finder du ikke på noget selv? Du har vel nogle områder, hvor du står stærkt, og som interesserer dig meget? Det kan i hvert fald ikke være så svært...

Af emner kan nævnes : Medier, terror, konsekvenser, verdenen omkring os, mennesket, fodspor (dem der gjorde en forskel) etc.

Brugbart svar (0)

Svar #7
04. februar 2008 af OnlyMe07 (Slettet)

ahah.. sjovt overskrift- troed var en død ahahah..

eej men synes du skal selv find på noget så er det meget nemmer for det noget du stræber dig efter og vil selv undersøg nærmer end vi skrev 100 vis af emner og alligevel ikke noget for dig.

det vil være en hjælp for dig selv at skrive nogle og underemner så kan vi andre hjælpe dig med det :D


Du kan fx. skriv om dansk-og anden etnisk baggrund
-krimneltet
-fedme
-stoffer
-mobning
-samfundet i dag


osv osv..

Skriv et svar til: Hallooo mennesker :D

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.