Matematik
Super vigtigt - tag et kig! Please :-))))
Sagen er den, at jeg er super dårlig til matematik... Virkelig! Jeg skal være super heldig, hvis jeg kan formå at hive et 4-tal hjem med hjælpemidler i en aflevering, og det skal lige siges, at det er på en god dag, jeg kan lige så godt stå ved min sag. Hehe :)
Men på mit gymnasie eller rettere sagt i min klasse, har min lærer en tendens til at lave en prøve inden karaktergivningen kommer til at foregå, hvilket er lige om snart..
D. 1 marts skal vi have en prøve hvor disse tro emner indgår:
Retvinklede trekanter, ensvinklede trekanter og vilkårlige trekanter..
Så nu spørger jeg rigtig pænt, og ja jeg ved godt, at der er mange noter herinde, men mange er dem, for mit vedkommende meget uforståelige (for jeg har kigget) eftersom jeg ofte har en meget lille fornemmelse af, hvad jeg skal foretage mig i en opgave.. Så jeg ville høre om der måske var en af jer derude/gerne flere, der ligger inde med nogle super gode noter til bare et eller måske flere af de overstående emner. Jeg ville være så taknemmelig, for jeg ligger kun inde med nogle gamle ubruelige noter!
Håber der er nogle der gider tage sig tid, og så fortsat god dag og weekend når I kommer dertil!! :-)))
Hejhej!
Svar #1
21. februar 2013 af Andersen11 (Slettet)
De bedste noter er dem, du selv har udarbejdet i forbindelse med gennemgangen i timerne.
Svar #2
21. februar 2013 af Globus1122 (Slettet)
Men det jeg havde, har jeg lånt ud til min veninde lige, som jeg desværre ikke har mulighed for at få lige sådan :(
Skriv et svar til: Super vigtigt - tag et kig! Please :-))))
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
