Matematik
Desperat brug for hjælp til multiplechoise
Hej
Jeg skal til prøve på fredag og sidder her og forsøger at løse nogle gamle opgaver som er stillet og det går rigtig skidt :-(
Jeg har prøver både uden og med facit, men ... Ja det jeg mangler er faktisk udregningerne så jeg kan forstå hvad jeg gør galt og hvad jeg skal gøre istedet.
Jeg alen med mind datter så jeg letter desperat da tiden er knap. Og da det mere end 12 år siden jeg havde matematik sidst så her jeg åbenbart glem alle de gængse regneregler.
Jeg skal løse prøverne på 75 minutter, der 12 spørgsmål, og 6 mulighede....uden elektronisk hjælp.
jeg har 6 gamle prøver 12 spørgsmål med 6 svar muligheder af 75 minutter, og 3 mulitplechoise af 24 spørgsmål 150 min (sygeeksamen)
ER DER EN, MOD BETALING, SOM VIL LØSE DEM MED UDREGNINGER I DETALJER FOR MIG SÅ JEG KAN SE HVAD JEG GØR GALT OG HVAD JEG SKAL GØRE?
Jeg kan sende dem pr mail med facit...... så skal du bare lave mellemregningerne.
OBS! der ikke tale om at jeg snyder eller noget, de ligger med facit så man kan træne til prøven men facit fortæller mig bare at jeg har regnet forkert ikke hvad, hvorfor mm og det har jeg desperat brug for da JEG SKAL KLARE DET
SÅ PLEASE HELP ANYONE!!! skriv hvad du skal have og vi finder en pris pr opgave
Opgaverne er til Matintro, et 9 ugers kursur på naturvidenskablig universitet, vedhæftet eksempel
Vh Fred
Skriv et svar til: Desperat brug for hjælp til multiplechoise
Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk?
Klik her for at oprette en bruger.
