Matematik

Brug for hjælp

15. oktober kl. 22:51 af Jakob012 - Niveau: 8. klasse

1 kg slik koster 60 kr. 

1)  Hvor meget koster 150g ____ kr.

2) Hvor meget koster 0,6g ____ kr.


Skriv et svar til: Brug for hjælp

Du skal være logget ind, for at skrive et svar til dette spørgsmål. Klik her for at logge ind.
Har du ikke en bruger på Studieportalen.dk? Klik her for at oprette en bruger.